TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Konferencje

Zapewnienie jakości w odlewnictwie i spawalnictwie 2018

Data: 23.05.2018
Miejsce wydarzenia: Hotel Trzebnica, ul. Leśna 2, 55-100 Trzebnica

XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Zapewnienie jakości w odlewnictwie i spawalnictwie 2018" połączona z jubileuszem 95-lecia prof. dr. hab. inż. dr h.c. Zdzisława Samsonowicza odbędzie się 23-25 maja 2018 r. w Trzebnicy.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia dotyczące: zapewnienia jakości w procesach wytwarzania, innowacyjnych i proekologicznych technologii i materiałów, zastosowania nowoczesnych metod i narzędzi badawczych, badań niszczących i nieniszczących, konstrukcji spawanych oraz organizacji produkcji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madyras oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej prof. Tomasz Nowakowski.

prof. Zdzisław SamsonowiczProfesor Zdzisław Samsonowicz urodził się 30 lipca 1923 r. w Dębicy. Kapitan Armii Krajowej (pseudonim Orski). Za udział w m.in. akcji „Burza” otrzymał Krzyż Armii Krajowej i Medal Wojska Polskiego, a w 2001 r. nadano mu tytuł Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Po wojnie zdał maturę i przyjechał do Wrocławia. Jako kierownik transportu zajmował się ochroną i odbudową mienia należącego do dawnych szkół wyższych, a w sierpniu 1945 r. z grupą kolegów założył Straż Akademicką Politechniki. Po otrzymaniu dyplomu magistra inżyniera (1950) otrzymał na uczelni etat asystenta. W 1961 r. uzyskał stopień doktora, a cztery lata później - doktora habilitowanego. Tytuł profesora nadzwyczajnego nadano mu w 1972 r., a zwyczajnego - w 1986 r. Autor wielu patentów krajowych i zagranicznych, z których wiele znalazło praktyczne zastosowanie. W 1982 r. wywalczył wprowadzenie do programów nauczania dla wszystkich wydziałów mechanicznych przedmiotu „Automatyzacja procesów produkcyjnych”. Dzięki jego staraniom Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło kierunek Automatyka i Robotyka. Na uczelni pełnił m.in. funkcje: prodziekana, zastępcy dyrektora Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji i przewodniczącego komisji ds. programów nauczania. Współpracował też z Kliniką Kardiochirurgiczną, za co otrzymał nagrodę Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, a w 1966 r. został uznany jako jeden z trzech zasłużonych perfuzjonistów w Europie. Wielokrotnie odznaczony i wyróżniany. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, a także Złotą Odznakę PWr, Lwa Politechniki Wrocławskiej i odznaki: XV-lecia Wyzwolenia Dolnego Śląska, Pioniera Wrocławia, Budowniczego Wrocławia oraz Zasłużony dla Dolnego Śląska. Jest laureatem zespołowej Nagrody Państwowej (1984), licznych nagród ministerialnych i rektorskich. Doktor honoris causa Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Strona internetowa »

Zapewnienie jakości w odlewnictwie i spawalnictwie

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję